czwartek, 20 września 2012

Projekt Szczęscie


 
 
 

„Projekt Szczęście” Gretchen Rubin, to przypadkowo znaleziona książka, jakby czekała na mnie, ta ostatnia i jedyna. Akurat teraz-ciekawe :). Opowiada o poszukiwaniu szczęścia, zastrzyku energii, pozytywnym myśleniu, stawianiu sobie małych wyzwań i spełnianiu ich. To „sposób na zmianę życia”. Książka ta zainspirowała mnie do działań, sprawianiu sobie małych przyjemności i radości z dnia dzisiejszego.

Postanowienie na najbliższy czas (nie jedyne) - nauczyć się piec swój chleb. Udało mi się! Pierwszy bochenek upieczony, zakwas nastawiony… duma powoli mnie rozpiera. Już niedługo w Luliraju wszystko to będzie na was czekać.

 
 
Na tarasie łapię ostatnie chwile lata, w domu roznosi się zapach upieczonego chleba, w czajniczku herbata z syropem z kwiatów czarnego bzu i oczywiście kromka chleba z białym serem i domową konfiturą malinową. Pyszności :)
 


Życzę wam powodzenia w działaniach i odnalezienia małego szczęścia w każdym dniu!
 
Agata


3 komentarze:

 1. Cześć Agata,

  Miło, że założyłaś Luliraj. Będę śledzić Twoje wpisy. Już są ciepłe i inspirujące. Nie wiem czy wpłynęła na Ciebie Gretchen ale Ty na mnie na pewno abym odkurzyła "Projekt Szczęście" i jeszcze raz zajrzała do tej książki.

  Powodzenia,
  D.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak miło! :) Cieszę się, że odbierasz to tak pozytywnie i inspirująco dla siebie. Mam nadzieję, że w przyszłości będzie to miejsce do którego będziesz chciała wracać jak i odwiedzać osobiście. W listopadzie planuję pierwsze spotkania kolacyjne. Zapraszam! Więcej informacji już wkrótce. :)

   Skromnie i nieśmiało gratuluję „małego”, a jakże wielkiego szczęścia! Ogromnie się cieszę. Jeśli zaś chodzi o „Projekt Szczęście” to odnajdziesz w tej książce np. ciekawe informacje na temat rodziny. :)

   Ściskam i do zobaczenia w najbliższym czasie

   Usuń
 2. Bardzo dziękuję, cieszę się bardzo naszym małym-wielkim szczęściem :)U Ciebie oczywiście bardzo chętnie zawitamy :)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń